Zbulohet emri i partisë së re që do të kandidojë në zgjedhjet parlamentare (VIDEO)
"Nisma' mësohet se do të jetë emri i partisë së re që do t'i bashkohe zgjedhjeve parlamentare të vitit që vjen.

"Thurje" ka publikuar së fundmi një video të pedagogut të njohur Rezart Prifti i cili shpall bashkimin me këtë grupim të ri politik.

Më herët edhe Rudina Hajdari ka deklaruar bashkimin nën një lëvizje të re politike me personazhe të pa përfshirë më parë në politikë dhe të njëjtën deklaratë e kanë bërë edhe drejtuesit e Nismës Thurje.

Rezart Prifti nuk është vetëm një pedagog i ri i talentuar por edhe një aktivist me profil të lartë, i angazhuar për një kohë të gjatë në kauza publike. Gjatë protestës studentore, Rezarti i dha zemër mijëra studentëve për të vazhduar revoltën deri në arritjen e kërkesave. Sot Rezi, duke u bashkuar me të tjerë të ngjashëm, ka një thirrje për të gjithë shoqërinë. Dëgjoje dhe nëse e gjen veten shpërndaje!” shkruan Nisma Thurje.
Shtuar më 14/09/2020, ora 13:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori