Volsvageni me shpejtësi "skëterre", dalin pamjet e aksidentit tragjik në Elbasan (VIDEO)
Dalin pamjet që tregojnë aksidentin e frikshëm në aksin rrugor Elbasan-Bradashesh, ku një person humbi jetën dhe 6 të tjerë mbetën të plagosur.

Siç shihet dhe nga pamjet e kamerave të sigurisë të siguruara nga Fax Neës, përplasja mes dy mjeteve që ecinin në krahe të kundërta të rrugës ka qenë shumë e fortë, dhe rezultoi fatale për pasagjerin në mjetin tip volsvagen, 35-vjeçarin Klevis Deda.

Shkak i aksidentit dyshohet që të jetë bërë shpejtësia e lartë me të cilin udhëtonte mjeti tip volsvagen, i cili ka hyrë në korsinë e minibusit, që po kthehej nga Korça, dhe është shkatërruar plotësisht.

Drejtuesja e mjetit Volsvagen ndodhet në gjendje kritike për jetën në spital, ndërkohë që lëndime më të lehta kanë marrë 5 persona që ndodheshin në mjetin minibus, që po kthehej nga Korça drejt Tiranës.
Shtuar më 04/01/2021, ora 09:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori