Vogëlushi me sindromën Down përshëndet turmën që e mbështeti gjatë maratonës (VIDEO)
Ky është momenti i nxitjes së zemrës së një fëmijë me sindromin Doën që ka nxjerr sa më shumë spektatorë, ndërsa ai garoi në një linjë të mbarimit të suksesshëm.

Katërvjeçari Lincoln Fay, i Boltonit, Greater Manchester, hyri në garën 500 metra të Ironkids me motrën binjake Lulu dhe vëllezërit e motrat më të mëdha Leo, 12 vjeç dhe Lacey 10-vjeçare.

Pavarësisht se ishte në valën e fundit të garës dhe kishte nevojë për një ulje përgjatë rrugës, Lincoln i vogël ishte i kënaqur kur arriti në shtrirjen përfundimtare dhe dëgjoi turmën që duartrokiti dhe brohoritnin për rezultatin e tij.

Një video virale në rrjet tregon të voglin, të veshur me një bluzë të kuqe ndërsa u jep dorën të paktën 16 personave që ndodheshin përgjatë rrugës drejt finishit.

Ndërsa i afrohet 100 metrave të fundit, ai është i gëzuar nga komentuesi, i cili përkulet për ta nxitur atë.

Lulu me dashamirësi lejoi Lincoln të kalonte vijën para saj, pasi nëna e tyre, Leanne Parsisson, 32 vjeçe I shikonte.

Zonja Parsisson tha: ‘Lincoln ndiz ditët tona çdo ditë. Ai është një karakter i vogël – një grusht që na mban në gishtat tanë. U ndjeva kaq krenar duke e parë atë që e arriti vijën e finishit. Ai e donte.Shtuar më 21/07/2019, ora 16:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori