Video tronditëse, emigrantët zbresin në breg me gomone dhe vrapojnë në mes të turistëve (VIDEO)
Spanja është duke u përballur me krizën e emigrantëve pasi dita ditës aty vijnë nga deti qindra.

Gjatë tri javëve të fundit janë publikuar video të ndryshme, ku shiheshin qindra emigrantë duke u futur në Spanjë përmes detit me varka të vogla, duke i lënë gojëhapur pushuesit që ishin në plazh duke shijuar rrezet e diellit.

Së fundmi është publikuar edhe një video ku një barkë e vogël me emigrantë kryesisht nga Maroko zbarkon në plazhin Costa del Sol në jug të Spanjës, që frekuentohet shumë nga pushuesit nga Britania e Madhe.

Pasi zbarkuan në plazh me varkë, ata filluan të vrapojnë në drejtim të resortit turistik ku i priste një furgon i bardhë, që tregon se futja në Spanjë ishte planifikuar mirë.
Shtuar më 07/09/2018, ora 10:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori