Video tmerruese: Ja si keqtrajtohen delet në Australi (VIDEO)
Organizata për mbrojtjen e kafshëve PETA ka bërë publike një video ku abuzohet me delet gjatë qethjes së tyre.

Sipas raportit të PETA, në sektorin e leshit në Australi, delet keqtrajtohen sistematikisht gjatë qethjes së tyre, duke u goditur me grushta dhe gërshërë apo me shufra elektrike.

Shihni më sipër videon tmerruese të publikuar nga PETA. /albeu.com/
Shtuar më 01/08/2014, ora 11:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori