"U frikësuam shumë nga tërmeti, dolëm në rrugë me fëmijët" (VIDEO)
Banorët e Gostivarit i ka zgjuar një tërmet i fuqishëm prej 5 ballësh me epiqendër në afërsi të Mavrovës.

Para kamerës së gazetës Lajm banorët e Gostivarit kanë rrëfyer momentet kur filluan lëkundjes e tokës.

Një pjëse e të intervistuarve thanë se nga frika e përsëritjes se tërmetit kanë lënë shtepitë dhe kanë dalur te sheshi i qytetit.

Raportohet se në rajonin e Mavrovës janë shkaktuar edhe dëme materiale. Rrëfimet e banorëve të Gostivarit mund t’i ndqiqni në videon më poshtë.

/Gazeta Lajm/
Shtuar më 11/11/2020, ora 19:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori