E FUNDIT/ Ndërron jetë një i moshuar nga koronavirusi tek Infektivi
U bë nostalgjik, mos është kjo një shenjë që Besi do të rikthehet në Portokalli? (VIDEO)
View this post on Instagram

Ma kadal!!! 🇦🇱

A post shared by Bes Kallaku (@bes_kallaku) on

Bes Kallaku është një nga aktorët më të dashur të humorit në Shqipëri. Rrugëtimi i tij në ekran nisi shumë vite më parë, teksa u shfaq në programin e humorit në ekranin e ‘Top Channel’, "Portokalli".

Që prej atëherë Kallaku ka vazhduar rrugëtimin e tij artistik, duke sjellë edhe projekte kinematografike të realizuara nga vetë ai, si filmi ‘Falco’. Pak më parë Besi është kthyer pas në kohë duke kujtuar një prej monologëve të mbajtur në ‘Portokalli’ dedikuar shqiptarëve.

Siç duket aktori ruan kujtimet më të mira nga kjo eksperiencë, e cila e rriti profesionalisht dhe artistikisht. Kujtojmë se natën e ndërrimit të viteve Besi u rikthye sërish në programin e humorit, krah Erjon Isait, duke dhuruar sërish të qeshura për të gjithë teleshikuesit.

Shtuar më 08/02/2020, ora 10:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori