Turku qëllon me pistoletë iPhone-n e tij pas thirrjes së Erdoganit (VIDEO)

Një turk ka shkatërruar me pistoletë iPhone-n e tij pas thirrjes së presidentit Erdogan për të bojkotuar mallrat që prodhohen në SHBA.

Me t'u hedhur në rrjetet sociale, pamjet po bëjnë xhiron e botës.

Thirrja e Erdogan erdhi pas përplasjeve politike dhe ekonomike me SHBA, e cila i ka vendosur edhe embargo disa ministrave turq, ndërsa është bërë gati të fusë në listën e zezë edhe dhëndrin e presidentit turk.

"Përdorni Samsung", tha Erdogan sot duke tentuar kështu të nisë një fushatë për bojkotimin e mallrave amerikan. /albeu.com/
Shtuar më 14/08/2018, ora 14:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori