Tronditëse: Si tentuan të shpëtonin nga flakët burra e gra me fëmijët në krahë (VIDEO)
Dy video tronditëse të publikuara nga “Protothema.gr” tregojnë minutat e fundit të 26 personave në Mati, Attica Lindore, pak para se të përfshiheshin nga flakët dhe të gjendeshin të shkrumbuar më pas.

26 personat u gjetën të vdekur në një fushë pranë tavernës së zonës dhe detit.

Familje të tëra, burra të vdekur që përqafonin fëmijët e tyre dhe i mbanin në krahë u gjetën në skenat e tmerrshme që ishin krijuar në zonë.

Ata duket se ishin përpjekur për të arritur në det për të shpëtuar nga flaket, por u perfshine nga flakët qe u perhapen me shpejtesi brenda pak minutash.


Shtuar më 25/07/2018, ora 09:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori