Torturohet për vdekje 24-vjeçari pse ishte gay
Kili tronditet nga vrasja e 24-vjecari">24-vjecari vetëm se ishte homoseksual. Ai është rrëmbyer nga një grup neonazistësh më datë 3 mars dhe është torturuar për rreth 6 orë, i është djegur djegur njëra këmbë, rrahur me grushta, i është prerë njëri vesh dhe në fund është goditur në kokë.

24-vjecari">24-vjecari ka qendruar në spitalin qëndror të kryeqytetit Santiago deri ditën e sotme, ku nuk i ka shpëtuar dot vdekjes. /albeu.com/

Shtuar më 29/03/2012, ora 10:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori