Tmerr në Serbi, fshatit Takia i rrëshket kodra me gjithë drunj (FOTO VIDEO)
Një rrëshkitje masive e dheut mbi fshatin Takia të komunës së Kladovës në Serbi ka bërë që serbët e kësaj zone të shohin tmerr me sy.

Një kodër mbi fshat ka rënë e tëra mbi shtëpitë dhe makinat e banorëve.

“Kjo nuk ka ndodhur asnjëherë edhe pse ka pasur më shumë reshje shiu. Krejt mali rrëshqiti mbi Teki. Kjo është kataklizmë, as nëna ime që ka mbi 70 vjet, nuk mban mend të ketë ndodhur ndonjëherë ndonjë gjë e këtillë", tha një banor i zonës.

Serbia po përballet sërish me vërshime të shiut, të cilat u kthyen në një problem madhor para disa kohësh. /albeu.com/
Tmerr në Serbi, fshatit Takia i rrëshket kodra me gjithë drunj

Shtuar më 17/09/2014, ora 11:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori