Tmerr në New York, shkrumbohen nga flakët disa pallate (VIDEO)
Një zjarr masiv ka përfshirë një ndërtesë banimi në Hamilton Heights të Neës York. Flakët kanë alarmuar zonën pasi flakët po kërcënonin edhe banesa të tjera.

Mbi 100 zjarrfikës po luftojnë me flakët dhe ndodhen në vendngjarje.

Zjarri shpërtheu pas orës 3 të mëngjesit brenda një dërtesëse 6-katëshe për t’u përhapur me shpejtësi edhe në blloqe të tjera pallatesh.

Dëshmitarët shpërndanë në rrjetet sociale video se si tymi i zi shihej nga qindra milje larg. Ende nuk raportohen për viktima por dëmet materiale janë të shumta. /albeu.com/
Shtuar më 18/11/2017, ora 08:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori