Timoshenko, lidhje intime me avokatin e vet apo truk i qeverisė? (VIDEO)
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Ndėrsa ish-kryeministrja ukrainase, Julia Timoshenko, e dėnuar me 7 vite burg, ka nisur njė grevė urie nė burg, pasi thotė se ėshtė dhunuar nga rojet e burgut, mediat kanė nxjerrė njė video, ku pretendohet se ajo shkėmben puthje pasionante me avokatin e vet, shkruan Tema.

Regjistrimi ėshtė nė rezolucion tė dobėt, kėshtu qė ėshtė pothuaj e pamundur tė vėrtetohet nėse aty janė ish kryeministrja dhe avokati i saj. Video ėshtė postuar edhe nė Youtube dhe tregon njė grua qė ngjan me Timoshenkon dhe njė burrė tė ngjashėm me avokatin e saj, tė cilėt puthen.

Partia e ish-kryeministres, Batkivshchyna, e ka cilėsuar videon tė rreme, ndėrsa dyshohet se prapa saj qendon qeveria, e cila po pėrpiqet qė tė tėrheqė vėmėndjen nga greva e urisė sė Timoshenkos.

Kjo e fundit ėshtė dėnuar me 7 vjet burg pėr abuzime me pushtetin gjatė nėnshkrimit tė njė marrėveshje pėr gazin me Rusinė. Perėndimi e ka dėnuar ashpėr vendimin pėr dėnimin e saj, duke e cilėsuar si politik.
Shtuar më 25/04/2012, ora 17:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.