Të mrekullueshme, shikoni shtëpitë që palosen (VIDEO)
Dizajni i thjeshtë dhe inteligjent lejon këto ndërtesa të transformohen vetë, shikoni videon për të mësuar më shumë.

"Ajo transformon dobishmërinë e ndërtesave," thotë David Martyn nga Ten Fold Engineering, duke folur rreth dizajnit të shtëpisë së palosshme.

Këto ndërtesa të mahnitshme mund të shpalosen dhe palosin veten e tyre, duke u shndërruar nga një kuti në një ndërtesë tetë ose 10 herë madhësinë e tyre origjinale.

Dizajni inteligjentlejon shtëpitë të kalojnë pa energji nga të mbyllura në të hapura është çuditërisht i thjeshtë.
Shtuar më 09/10/2019, ora 21:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori