Takimi mallëngjyes mes kujdestarit dhe leopardit (VIDEO)
Përmes videos do të shikoni momentin kur ish-vullnetari i një qendre që merrej me kujdesin ndaj kafshëve është takuar me leopardin që ishte kujdesur një vit më parë. Dolph Volker, për herë të parë ishte takuar me kafshën e egër në Afrikën e Jugut, kur ai ishte vetëm 10-muajsh.

Burri kaloi shumë kohë me këlyshin. Ai luante me atë, e ushqente dhe i falte dashuri. Pas një viti Dolph Volker rikthehet për tu takuar me felinin dhe ky ishte një moment emocionues për të dy.

Leopardi që tashmë ishte bërë një kafshë e madhe, nuk e kishte harruar kujdestarin e tij. I është kaq i lumtur që takohet me burrin dhe e ka të vështirë ë të çmallet. /albeu.com/

Shtuar më 07/07/2016, ora 11:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori