Super autobusi që kushton 7 milion paund (VIDEO)
Ju mund të jeni duke pritur që një autobus i tillë të vijë t’ju marrë në stacion. Ky është super-autobuzi i parë në botë me 23 vende për pasagjerë. Mjeti arrin një shpejtësi prej 250 km/h.


Makina është ndërtuar në Hollandë nga një ish astronaut dhe një ish ekspert aerodinamik i Formula 1. Automjeti kushton 7 milion paund dhe është dërguar në Emiratet e Bashkuara Arabe ku do të përdoret nga një sheik.


Super-autobuzi është 15 metra i gjatë dhe 2.5 metra i gjerë. /albeu.com/


Shihni videon:


Shtuar më 04/10/2011, ora 20:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori