Si ta mbajmë të freskët një banane (VIDEO)
Pëlqej
Bananet janë një frut që sa më shumë të rrinë marrin ngjyrë të errët dhe bëhen shumë të buta, por kjo jo se ato janë të prishura, por shumica nesh i do më shumë kur janë më të forta dhe të freskëta.

Ekziston një sekret i thjeshtë që na ndihmon që ti mbajmë të freskëta bananet. Ato nuk do të duhet t’i mbani në frigorifer. Ajri i ftohtë do t’i bëjë që kjo perime të marrin ngjyrë të errët, andaj mënyra më e mirë është t’i mbani sa më larg frigoriferit.

Për të pasur banane të freskëta duhet që rrënjën e bananes mbështilleni me folie najloni. Në këtë mënyrë rrënja nuk do të marrë ngjyrë të errët, andaj më gjatë do të ruajë freskinë dhe nuk do të bëhet tepër e butë.

Përmes videos ju do të shikoni se si mund të mbani një banane të freskët për një kohë të gjatë. /albeu.com/

Shtuar më 15/03/2016, ora 09:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori