Shqiptarja me sëmundjen e rrallë: Mjeku serb më tha "je Skënderbe", humba shpresat (VIDEO)
Saranda është një vajzë nga gjakova, e cila vuan nga hemangioma, një sëmundje e rrallë që prek enët e gjakut, të cilat mblidhen bashkë në zonën e mëlçisë.

Saranda është rasti i 16 në botë i kësaj sëmundjeje të rrallë. Ajo është operuar për herë të parë në Beograd, ku mjeku serb i tha se kishte jo më shumë se 48 orë jetë.

Mjeku i tha babait se kisha vetëm 48 orë jetë dhe se shanset që të mbijetoja ishin të pakta. Mirëpo, arrita të mbijetoja dhe mjeku serb më tha se isha një Skënderbe i vërtetë”, thotë Saranda në “Zonë e Lirë” për Arjan Çanit./Albeu.com/
Shtuar më 10/02/2017, ora 23:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori