Shpëton për "fije" pa u bërë ushqim i balenës (VIDEO)
Një zhytës në brigjet e Afrikës së Jugut për pak është kthyer në darkën e një balene, e cila ka kaluar fare pranë tij.

video dallohet momenti teksa ai po vëzhgonte jetën e egër nënujore, por në fare pak sekonda poshtë tij ka kaluar krijesa gjigande.

Për fat të mirë, balena nuk ka qenë e interesuar për zhytësin duke vijuar e qetë rrugën e saj.
shmang zhytësin e tronditur dhe noton, duke prishur sipërfaqen e ujit.


Shtuar më 01/09/2019, ora 13:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori