Wow fantastike, shikoni çfarë formash krijojnë këto shpendë (VIDEO)
Sarah Townsend ishte duke shëtitur gjatë një pasdite në Somerset të Anglisë, ku kapi momentet e rralla, një tufë shpendësh gjatë fluturimit bashkë lkrijonin forma të ndryshme të mrekullueshme, shkruan Albeu.com

Nëse do të ishin duke fluturuar tek e tek as që do ti vërenim por fluturimi i tyre në grup shoqëruar me lëvizje të ndryshme krijojnë një re të zezë e cila ndyshon herë pas here formën.

“Grumbulli i këtyre zogjve që janë më të vogla se sorrat, duke i zi nga larg, por nëse fokusohemi më mirë, merr ngjyrë rozë dhe gjelbër të mbyllët” kanë thënë ekspertët e një shoqate që merret me mbrojtjen e shpezëve.

Dukeqenëse pamjet janë amatore nuk mund të flitet edhe shumë specifikisht por mësohet se levizja të tilla ndodhin rrallë në momente të caktuara të vitit. /albeu.com/
Shtuar më 24/02/2019, ora 23:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori