Sekretet e Shtëpisë së Bardhë (VIDEO)
Shtëpia dhe zyra e presidentit të Amerikës gjatë 226 viteve të fundit është rinovuar ka pasur shtesa madje edhe është djegur kështu ajo është plot me mistere shkruan Albeu.com

Ajo ka dhoma nëntokësore, dhoma dy kate nëntokë të kompletuara me boling, klinikë dentare dhe dyqan ëmbelsirash. Tunelet e Shtëpisë së Bardhë të cojnë në godina tjera të rëndësihme.

Ka alarme sekrete. Ajri dhe furnizimi me ujë është i kontrolluar specifikisht gjithashtu shtëpia e bardhë është e rredhuar me sensor infra të kuq.

Ka një derë sekrete në zyrën e presidentit e cila nëpërmjet disa shkallëve të çon në tunelin nëntokësor. Monitorohet nga tarraca në shumë lloje mënyras.

Për te shkuar në pishinën e Shtëpisë së Bardhë shkon vetëm nëpërmjet një tuneli nëntokësor që eviton kështu edhe paparazet.
Skaner në dysheme, edhe pse agjentët rrinë jasht zyrës ato e dinë në çdo moment ku është presidenti.

Gjithashtu edhe një bodrum vere i cili është mbajt shumë i fshehtë. /albeu.com/
Shtuar më 17/02/2019, ora 21:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori