Rrëzohet avioni turk, asnjë i mbijetuar (VIDEO)

Tre ushtarë turq u vranë pasi një aeroplan ushtarak i tipit CASA u rrëzua në provincën qendrore Anatoliane të Isparta më 17 janar.

Guvernatori i Isparta Şehmus Günaydın ka konfirmuar se dy pilot dhe një teknik u vranë në aksidentin, që ndodhi në një zonë rurale të rrethit Yalvaç të Ispartait.

Günaydın tha se shkaku i rrëzimit është ende i panjohur por vuri në dukje se kushtet e motit ishin përkeqësuar gjatë fluturimit, përcjell albeu.com

"Më 17 janar 2018, një aeroplan CN-235 CASA tip i transportit ushtarak u largua në orën 11:03 nga komanda kryesore e bazës Jet Eskişehir me dy pilotë dhe një teknik përgjegjës për trajnimin e planifikuar të fluturimit. Kontakti me aeroplan u ndërpre rreth orës 12:50. dhe filloi një operacion shpëtimi. Rreth orës 14:30 të mëngjesit kemi gjetur mbeturinat e avionit në veri të liqenit Eğirdir, si dhe trupat e tre ushtarëve tanë heroikë ", thuhej në deklaratën e Forcave të Armatosura të Turqisë. /albeu.com/
Shtuar më 17/01/2018, ora 15:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori