Rrëzohet avioni në Siberi, 32 viktima (VIDEO)
Shkon në 32 numri i viktimave të aksidentit ajror në Siberi ku aeroplani rus me 43 persona në bord u rrëzua pak pas ngritjes në fluturim. Si pasojë e aksidentit janë plagosur edhe 11 persona ku 5 prej tyre janë në gjendje kritike për jetën.


Aeroplani ATR-72 ishte nisur nga Tyumen dhe kishte destinacion qytetin Surgut.
Nuk dihet ende se çfarë e shkaktoi rrëzimin e avionit ndërkoh që Ministria e Transportit ka nisur hetimet ndërsa pritet që të analizohet edhe kutia e zezë për të zbardhur shkakun e aksidentit. /albeu.com/

Ja avioni i rrëzuar:

Shtuar më 02/04/2012, ora 14:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori