Roland Trebicka, një "Jovan" që na rrëmbeu zemrat (VIDEO)
Pëlqej
Ai lindi në janar 1947 në Korçë dhe që në fillim fitoi zemrat e artdashësve me rolet e tij në filma dhe teatër.

Aktori i njohur Roland Trebicka ndërroi jetë në vitin 2013 nga një sëmundje e rëndë në mushkri, por rolet e tij do të mbeten të skalitura në mendjet e çdo shqiptari.

Ishim me fat që jetuam në kohën kur ai dilte në skenë. /albeu.com/
Shtuar më 18/05/2017, ora 12:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori