Riti i çuditshëm, gruaja kërcen teksa varros burrin të gjallë (VIDEO)
Funeralet zakonisht janë të zymtë dhe zakonisht jepen lamtumirat. Por në një fshat në qytetin kuban të Santiago de Las Vegas është komplet ndryshe.

Ceremonia e varrimit është edhe një festë njëkohësisht.

Çdo vit, njerëzit në këtë fshat festojnë dhe qeshin në një ceremoni funerale të organizuar posaçërisht, por pa të vdekur.

Në videon e publikuar nga BBC shfaqen banorët duke kryer ritin e çuditshëm. /albeu.com/

Shtuar më 06/02/2017, ora 23:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori