Habit Rama: Nuk diskutohet më televizori, po ju mori malli më gjeni në frigorifer (VIDEO)

Rama do me keni ne frigorifer on Vidnews.

Mëngjesin e sotëm kryeministri Edi Ramandodhej në ambjentet e shkollës “Sevete Maçi” në Tiranë për inagurimin e saj me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor.

Pas fjalimit të tij dhe urimeve për nxënësit, Rama nuk ka ngurruar të thotë batutën e rradhës. Dikur opozita sulmonte ish-kreun e qeverisë, Sali Berisha për faktin që dilte shumë herë në ditë në media.

Por Rama ka thënë sot se nuk do zgjatej në fjalimin e tij dhe se të gjitha ata që i merr malli, mund ta gjejnë edhe në “frigorifer”, se në televizion nuk diskutohet.

“Unë s’po flas më shumë më, ndërkohë që po ju mori malli do me keni në frigorifer në vijim, se ne televizor po e po, nuk diskutohet”, tha Rama duke qeshur.

Kujtojmë se kur Partia Socialiste ishte në opozitë përkrahësit e saj ironizonin daljen e Berishës ne televizion: “Hap dollapin del miu, hap televizorin del Saliu”.
Shtuar më 16/09/2019, ora 10:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori