Rama fyen qytetarin: Ma sillni këtu atë të ziun nga iku (VIDEO)
Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka vizituar të prekurit nga tërmeti në qytetin e Laçit.

Disa nga banorët me të cilët u takua i përkisnin komunitetit ‘rom’ ndërsa Rama iu drejtua njërit prej tyre duke e thirrur të shkonte drejt tij me epitetin ‘ti i ziu”.

Nëse do të flisnim për një vend normal ku të drejtat e njeriut janë për të gjithë njësoj, dhe se gjithkush që i cënon ato së pari kërkon ndjesë dhe së dyti përballet me përgjegjësinë përkatëse, në Shqipëri dhe me Ramën konkretisht as që bëhet fjalë.


Pjesë nga biseda

Qytetari: Jam 56 vjeç dhe kam gjithë jetën me qera.

Rama: Qenkemi moshtar. Ti je si shpirt (e puth në ballë). ǒke prapë do ta rregullojmë shtëpinë dhe me qera do jesh ti.

Qytetari: Po s’na i japing ne shtëpitë me qera.

Rama: Çfarë thua ti? Pronari që do i rregullojmë shtëpinë, do ta ketë kush që do të ta japë prapë ty me qera.

Qytetari: vëre dorën në zemër edhe për romët

Rama: Sa i dua unë romët s’I do njeri. Ju keni zemrë të madhe, muzikë, harem, bëni kalamaj. S’ankoheni fare ju. Bëni jetë.

Qytetari: Unë kam plakën 82 vjeçe në çadër. Dua një dhomë hoteli për plakën (qytetari largohet, Rama e thërret ti japë çelsat”.

Rama: Bjere çik atë të ziun, ku iku ai? Ku është ai i ziu mër, nga më iku?

Qytetari: Faleminderit shumë

Rama: Merri çelësat, çojë plakën në hotel!(pas minutës 35)
Shtuar më 11/12/2019, ora 13:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori