Protestë masive kundër Ivanovit (VIDEO)
Presidenti Gjorgje Ivanov ka befasuar me deklaratën se do të falen krimet e politikanëve, mes tjerash ata që janë në hetim, ndaj të cilëve është ngritur procedure hetimore si dhe për një politikan i cili është duke vuajtur dënimin me burg.

Pas deklaratës së Ivanovit kanë reaguar shoqatat dhe ambasadat ndërkombëtare.

Por se edhe vetë njerëit kanë dalë në rrugë e kanë mbuluar sheshin përpara presidencës.

Njerëzve iu është bashkuar edhe kryetari i LSDM-së Zoran Zaevi.

Policia ka formuar kordon policor me qëllim për të mos i lejuar protestuesit të hyjnë brenda në objekt. /Albeu.com/
Shtuar më 12/04/2016, ora 21:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori