Protesta te Ish-Parku i Autobusëve, Policia përplaset me banorët (VIDEO)
Sot është dita e dytë e protestës së banorëve të zonës së Ish-Parkut të Autobusëve në Tiranë të cilët kundërshtojnë prishjen e parkut të të zonës dhe ndërtimin aty të një kompleksi pallatesh.

Banorët ankohen se nuk kanë më shesh ku të rrinë ose ku të luajnë fëmijët.

Më pas protesta ka përshkallëzuar kur Policia ka tentuar të largojë protestuesit nga rruga.

Ata janë përplasur me Policinë që kërkoi t’i largojë nga rruga. /albeu.com/


Shtuar më 01/07/2017, ora 21:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori