Prifti ortodoks: Mbulimi i gruas, shpëtimi i shoqërisë (VIDEO)
Pëlqej
Një prift ortodoksBeograd ka rrëfyer në mënyrë të sinqertë, sesi e shikon ai mbulesën e gruas myslimane dhe gjithashtu edhe realitetin tjetër, atë të një vajze apo gruaje qe tregon lakuriqesi.

Sipas tij, morali i një shoqërie lind nga një grua me moral të shëndoshë.

"Në të vërtet, një shoqëri varet nga gruja e shëndoshë. Nga një grua e dëlirë dhe nga një vajzë e moralshme”, shpjegon prifti.

Ai më tej vlerëson se vajzat e reja serbe në Beograd ose në Podgoricë për nga ana morale shumë prej tyre nuk e posedojne atë dhe "dënon" faktin se vajzat e reja vënë vath të shumtë dhe tatuazhë, duke dëmtuar trupin e tyre. /albeu.com/


Shtuar më 23/09/2014, ora 11:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori