Dëbora bllokon Shqipërinë, problemet në tre qarqe (VIDEO)
Autoriteti Rrugor shqiptar së fundmi ka publikuar një njoftim të rëndësishëm në lidhje me gjendjen e akseve në zonat që janë përfshirë nga dëbora.

Sipas ARRSH, "nga raportimet e marra nga Emergjencat Civile dhe Shërbimi i meterologjisë parashikohet se reshjet e deborës janë në rritje në zonat malore, kryesisht në Dibër e Kukës dhe Korçë e Ersekë.

Drejtuesit e mjeteve të vendosin zinxhir në segmentet rrugore, për të cilat ju kemi lajmëruar, të respektojnë sinjalistikën, të ulin shpejtësinë dhe të ndjekin udhëzimet e Patrullës Rrugore." /albeu.com/
Shtuar më 09/01/2019, ora 14:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori