Po raportonte live nga SHBA-ja, protestuesja bën "twerk" pas shpinës së gazetares shqiptare (VIDEO)

Në SHBA po vijojnë protestat kundër vrasjes së Goeroge Floyd nga policia. Përgjatë ditëve të fundit janë djegur qindra biznese, madje edhe stacione policie, ndërsa ka prej atyre që kanë zgjedhur që të protestojnë me një stil ndryshe.

Një gje e tillë u vu re, teksa gazetarja e ZëritAmerikës raportojnë live mbrëmë nga protestat, pas shpinës së saj po ndodhte një ngjarje e pazakontë. Njëra prej protestuesve nuk qëlloi ndaj policëve po zgjodhi t’i provokojë duke bërë “twerk”.

Pamje të tilla nuk mund t’i shpëtonin syrit të shikuesve të cilët komentuan në faqen e Facebook të ZëritAmerikës, ndërsa vetë gazetarja fatmirësisht nuk e shihte se çfarë po ndodhte dhe vijoi raportimin e saj.
Shtuar më 01/06/2020, ora 14:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori