Po ndiqte gjurmët e luanëve, papritmas përballet me një tufë grabitqarësh (VIDEO)
Ky është momenti kur një udhërrëfyes safari del nga kamioni i tij për të ndjekur një seri gjurmësh luanësh.

Por, siç edhe mund të shihet në pamje, ai nuk e kishte kuptuar se kafshët e rrezikshme ishin shumë afër tij.

Duke transmetuar drejtpërdrejt pamjet, Faulconbridge ndjek gjurmët e këlyshëve dhe ecën rreth në pjesën e pasme të kamionit pa vërejtur tufën e luanëve para tij.

Ai shkon pak metra nga makina e tij, ndërsa vazhdon të kërkojë me kokën poshtë. Por befas rreth tetë luanë shfaqen nga bari i gjatë afër një rruge ngjitur.

Ngjarja ndodhi në Afrikën e Jugu, por fatmirësisht nuk pati asnjë incident pasi kafshët u larguan.
Shtuar më 22/08/2019, ora 10:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori