Plasi kallashi në Vlorë, dalin pamjet e luftës në mes të qytetit (VIDEO)
Dalin pamjet e përplasjes me armë zjarri në datë 27 shkurt pranë Kishës Ortodokse në Vlorë.

Në pamjet e trasnemtuara nga Report Tv duken 7 të rinj me pistoleta dhe kallashnikov që qëllojnë ndaj njeri-tjetrit me armë zjarri. Nga shkëmbimi i zjarrit nga dy bandat mbetën 3 persona të plagosur.


Perplasja me arme

Në përplasjen me armë zjarri u përfshinë dy grupe kriminale me tre makina. Në makinën tip ‘Fiat’ kanë qenë Elis Llanaj dhe Taulant Beqiraj, te fuoristrada ka qenë Gazmend Canaj me dy persona të tjerë, ndërsa në ngjarje u përfshi edhe një makinë tip ‘Benz’.

Ngjarja është fiksuar nga kamerat e sigurisë. Elis Llanaj dhe Taulant Beqiraj kanë deklaruar se fillimisht ka qenë mjeti tip ‘Benz’ që i ka prerë rrugën ‘Fiatit’ ku po udhëtonin te Kisha Ortodoske. Drejtuesi i automjetit tip ‘Fiat’ ka bërë indietro duke tentuar që të largohet, por më pas ka ardhur fuoristrada ku ka qenë Gazmend Canaj dhe dy personat e tjerë.

Nga makina tip fuoristradë kanë dalë Canaj me dy të tjerë duke qëlluar më armë zjarri në drejtim të ‘Fiatit’, ndërsa nuk ka munguar edhe kundërpërgjigja, pasi në vendin e ngjarjes janë gjetur 12 gëzhoja. Gazmend Canaj e kanë dërguar në spital shokët, ndërsa më pas janë larguar.

Ndërkohë që është identifikuar makina tip ‘Benz’ ma xhama të zinj dhe drejtuesi me personin tjetër që ka qenë brenda dhe janë shpallur në kërkim. Në spital u dërguan Canaj nga njëri grup dhe Taulant Beqiraj me Eris Llanajn nga grupi tjetër. Në kërkim janë dy shokët e Canajt, E.M. dhe P.A. që kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të ‘Fiatit. Report Tv
Shtuar më 08/03/2018, ora 14:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori