Patinatorja amerikane hyn në histori, bën hedhjen e pabesueshme në ajër (VIDEO)
Pëlqej
Patinatorja e Shteteve të Bashkuar, Mirai Nagasu bëri historihënën pasi u bë patinatorja e parë amerikane që realizoi me sukses hedhjen e trefishtë në ajër, e cilësuar si një nga hedhjet më të vështira në Lojërat Olimpike Dimërore 2018.

24-vjeçarja përfaqëson SHBA-të dhe hedhja e saj u komentua pafund në rrjetet sociale si fitore për SHBA-të, përcjell albeu.com

Por të hënën, vajza me prindërit japonezë që kanë një restorant sushi në SHBA hyri në histori.

"Ndihem shumë mirë," tha ajo pas performancës së saj. "Duke performuar, unë isha si një tren, shkoj në ato shtigje dhe marr shpejtësi", tha ajo. /albeu.com/


Shtuar më 13/02/2018, ora 11:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori