Parashutistët dhurojnë spektakël në qiell, hipin në avion në 4000 metra lartësi (FOTO & VIDEO)

Pëlqej
Fred Fugen dhe Vince Reffet dy parashutistë kanë dhuruar spektakël në qiellin e Zvicrës me rastin e 20 vjetorit kur parashutisti Patrick de Gayard në vitin 1997, u hodh nga një avion pastaj u kthye përsëriavion.

Ata u hodhën nga një lartësi prej afro 4 mijë metrash dhe arritën të hipnin përsëriavion, përcjell albeu.com.

Fred Fugen konsiderohet si pionier i parashutizmit modern. Së bashku me partnerin e tij në ajër Vince Reffet, Fugen ka thyer një rekord botërorë dhe kanë bërë qindra ndjekës të mbajnë dorën në zemër.

Ne ju sjellim pamjet drithëruese të këtij spektakli në qiell. /albeu.com/

Parashutistët dhurojnë spektakël në qiell, hipin në avion në 4000 metra lartësi (FOTO & VIDEO)

Shtuar më 29/11/2017, ora 12:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori