Pamjet e para nga Prekazi pas betejës së Jasharajve (VIDEO)
Ajo që ndodhi në Prekaz, natën e 4 dhe 5 marsit, është diçka që nuk mund të shpjegohet me fjalë. Qëndrimi heroik i familjes Jashari përballë ushtrisë të madhe serbe ka mbetur në memorien e shqiptarëve dhe jo vetëm.

Familja Jashari pësoi një humbje të madhe pasi iu vranë thuajse të gjithë pjesëtarët por ajo që mbeti pas është më shumë se historike pasi historia e re e Kosovës nis pikërisht aty, në kullën e tyre. /albeu.com/

Shtuar më 12/08/2015, ora 09:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori