Orteku vdekjeprurës varros për së gjalli turistët (VIDEO)
Pëlqej
Ky është momenti i pabesueshëm kur një ekip i shpëtuesve gërmojnë në dëborë për të shpëtuar një njeri të mbuluar nga një ortek vdekjeprurës.

Gjashtë turistë ndodheshin në rajonin e largët Khakassia të Siberisë jugore ndërsa u zunë nga orteku, i cili la të vdekur dy prej tyre.

Pamjet tregojnë trupat e dy turistëve meshkuj rusë, të moshës 35 dhe 42, të mbuluar nga dëbora, përcjell albeu.com

Një nga të mbijetuarit tregoi se si mori frymë për herë të fundit duke u përgatitur të vdiste kur papritur pa një dritë dhe zbuloi se shpëtimtarët e kishin gjetur atë.

I mbijetuari ishte afër vdekjes, duke marrë frymë dhe duke qarë. /albeu.com/Shtuar më 16/01/2018, ora 11:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori