Obama mban konferencën e fundit për shtyp si President i SHBA-ve (VIDEO)
Barack Obama ka mbajtur këtë të mërkurë konferencën e fundit si President i SHBA-ve.

Në këtë dalje të fundit para mediave, Obama nuk la pa falënderuar gazetarët që e kanë ndjekur gjatë mbajtjes së detyrës.

Obama tha se ka lexuar çdo artikull të tyre, edhe ato me kritika.

Presidenti në ikje ka dërguat lutjet e tij edhe për gorge H.Ë Bush dhe bashkëshorten e tij Barbara Bush të cilët ndodhen të shtruar në spital.

“Përveçse i kanë dedikuar jetën e tyre këtij vendi, ata kanë qenë gjithashtu një burim konstant miqësie, sporti dhe këshillimi për mua dhe Michelle përgjatë viteve. Ata janë çifti më i mirë që në njohim. Dhe kështu ne duam që t’u dërgojmë lutjet dhe dashurinë tonë “ ka deklaruar Obama gjatë konferencës. /albeu.com/
Shtuar më 18/01/2017, ora 20:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori