Nuk e ndihmojnë zjarrfikësit, “Spiderman-i” nga Tirana futet nga ballkoni (VIDEO)
Qytetari ben rolin e zjarrfikesit

"Pershendetje. Ky qe shikoni te varur si Spider Man jam vet une qe po ju dergoj kete video.Me ishte bllokuar dera nga brenda dhe nuk e hapia dot. Gjeja e pare qe me vajti ndermend,qe mund te me ndihmonte ishte policia.I mora ne tel dhe me than mer zjarrfiksin. E mora ne tel zjarrfiksin Tirane ne nr 042233333 qe ma dha 129 se 128 nr qe ne te gjithe dime per zjarfikesit nuk ekzistonte si nr. Dhe i tregova per problemin tim dhe ju kerkova ndihme. Pergjigja qe mora ishte Zjarrfiksi vihet ne sherbim vetem ne rast se rrezikohet jet njeriu. Ne te kundert zbehet asgje dhe ma mbyllen tel. Ne kete hall skisha cbeja me,vajta mora kete vinxh dhe u bera vet Spider Man. Ja rilindja jone ku ne bote zjarrfikesi i vihet ne sherbim dhe nje mace dhe nje zogu qe ka nevoj per ta. TURP per te shkretet ne qe paguajm taksat qe ata te marrin rrogat. E ne fund nuk marrim asgje."

Posted by JETA OSH QEF on 2015-12-20
Foto Ilustruese
Kur në Tiranë ke një problem shkon shumë proverbi “vetëm i zoti e nxjerr gomarin nga balta”, pasi asnjë nga strukturat shtetërore nuk të vjen në ndihmë.

Edhe pse qytetarët mbajnë me taksat e tyre policinë, urgjencën, zjarrëfikësit, asnjë nga këto shërbime nuk të përgjigjet në kohë kur ke nevojë, e për më tepër kur ke probleme të karakterit “teknik”.

Ja se si e ka zgjidhur hallin e bllokimit të derës ky qytetar i guximshëm në Tiranë, pasi nuk i’u përgjigjën as policia dhe as zjarrëfikësit…

Video e publikuar te "Jeta osh Qef" shoqërohet edhe me këtë koment të vetë qytetarit:

"Pershendetje. Ky qe shikoni te varur si Spider Man jam vet une qe po ju dergoj kete video.

Me ishte bllokuar dera nga brenda dhe nuk e hapia dot. Gjeja e pare qe me vajti ndermend, qe mund te me ndihmonte ishte policia.

I mora ne tel dhe me thane mer zjarrfiksin. E mora ne tel zjarrfiksin Tirane ne nr 042233333 qe ma dha 129 se 128 nr qe ne te gjithe dime per zjarfikesit nuk ekzistonte si nr. Dhe i tregova per problemin tim dhe ju kerkova ndihme. Pergjigja qe mora ishte Zjarrfiksi vihet ne sherbim vetem ne rast se rrezikohet jet njeriu. Ne te kundert zbehet asgje dhe ma mbyllen tel. Ne kete hall skisha cbeja me, vajta mora kete vinxh dhe u bera vet Spider Man. Ja rilindja jone ku ne bote zjarrfikesi i vihet ne sherbim dhe nje mace dhe nje zogu qe ka nevoj per ta. TURP per te shkretet ne qe paguajm taksat qe ata te marrin rrogat. E ne fund nuk marrim asgje". /albeu.com/
Shtuar më 20/12/2015, ora 14:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori