Njihuni me personin që kaloi 25 vjet duke gdhendur në shpellë (VIDEO)
Kjo është një histori e veçantë ku një person kaloi 25 vjet i izoluar krejtësisht nga bota, por ajo që ai bëri brenda kësaj shpelle do të ju lë pa frymë.

Vetëm me qenin e tij si shoqërues, artisti Ra Paulette kaloi një çerek shekulli duke krijuar disa vepra arti, më të bukurat që ju do të shihni ndonjëherë. Brenda kësaj shpelle të thellë në shkretëtirat veriore të Neë Mexico janë disa nga shpellat më të ndërlikuara.

Ra ka shpenzuar orë të panumërta çdo ditë në gdhendje dhe formimin e gurit në art. "Kur ju jeni duke bërë diçka që ju doni, ju tërheq. Ju dëshironi të bëni atë gjatë gjithë kohës", ka thënë ai.

Dhe pas 25 vjetëve gërmimi dhe gdhendje, ai ka zbuluar punën e tij të mrekullueshme. Gjatë viteve, artisti ka krijuar një numër të madhe të këtyre shpellave të gdhendura duke përdorur procesin që ai e quan “vallen e gërmimit". /albeu.com/

Shtuar më 30/06/2016, ora 09:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori