Rogeri, "shqiponja" më e re në qiellin shqiptar (VIDEO)
Roger Martiri është piloti më i ri i Forcave Ajrore të Shqipërisë.
Ai mban gradën nëntoger dhe ushtron detyrën pranë Regjimentit të Helikopterëve në Farkë.

Prezantimi i Rogerit u bë nëpërmjet një video që ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli hodhi në Facebook.

Postimi i Kodheli

“Njihuni me pilotin më të ri të #ForcësAjrore shqiptare.
Ashtu si për çdo ushtarak, #nderi, #sakrifica, #përkushtimi, #kurajoja janë virtyt edhe për çdo të ri në FA.

Forcat e Armatosura të Shqipërisë kanë hapur dyert për çdo të ri e të re që ka dëshirën, përkushtimin dhe përgatitjen e duhur për t'i shërbyer vendit.

Përveç pagesës, FA ofrojnë kujdes shëndetësor falas, mundësi trajnimi e stërvitjeje jashtë vendit.

Nuk të bëjnë të pasur, por të japin mundësinë t'i shërbesh atdheut, dhe jo çdokush e ka atë fat.

Bëhu pjesë e ForcaveArmatosura!”, shkruan ministrja në Facebook.
Shtuar më 01/02/2017, ora 10:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori