Njeriu-merimangë kandidon në zgjedhjet e Indisë (VIDEO - LAJM)
Harrojeni fushatën derë më derë.

Tanimë në Indi dikush ka nisur fushatën dritaredritare.
Gauvar Sharma është një 31-vjeçar që ka vendosur të kandidojë në zgjedhjet e Indisë në rajonin e Mumbait Jugor.

Por, ndryshe nga kandidattë e tjerë, ai i viziton njerëzit nëpër dritare dhe iu kërkon ta votojnë.

Sharma ka tërhequr vëmendjen jo vetëm të mediave në Indi, por në mbarë botën për mënyrën si ka zgjedhur të bëjë fushatë.

Për më tepër shihni videon më sipër. /albeu.com/

Shtuar më 29/04/2014, ora 11:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori