Një viç me dy koka (VIDEO)
Pëlqej
E kanë cilësuar si ‘të bekuar’ pasi ka lindur me dy koka dhe ka mbijetuar. Ky ishte një nga tetë viçat që kanë pjellë lopët në një fermë në Vermont. Veterineri ka thënë se lopa është dashur të pjellë binjakë, mirëpo qeliza vezë nuk është ndarë në mënyrën e duhur, prandaj viçi ka dy koka.
Meqenëse viçi ka vetëm një tru, të dy kokat imitojnë njëra-tjetrën. Kështu, kur han njëra, përtypet edhe goja tjetër. Po ashtu, mund të hajë njëkohësisht me të dy gojët./albeu.com/
Shtuar më 07/10/2013, ora 09:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori