Nis takimi i Presidentit Trump me kryeministren britanike, Theresa May (VIDEO)

Presidenti i ri i SHBA-ve është duke mbajtur takimin e tij të parë diplomatik me Kryeministren e Britanisë së Madhe, Theresa May.

Kryeministrja, e cila pritej nga Presidenti Trump, ka arritur në Shtëpinë e Bardhë para pak çastesh.

Palët do të fillojnë bisedimet, të cilat besohet se do të fokusohen në marrëdhëniet e veçanta ndrëmjet SHBA-ve dhe Britanisë së Madhe. /albeu.com/
Shtuar më 27/01/2017, ora 18:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori