Ngatërroi dynjanë me veshjen provokuese në Kuvend, flet deputetja (VIDEO)
Pak kohë më parë në rrjetet sociale u bë virale fotoja "provokuese" e deputetes së Partisë VAKAT në Kosovë Dude Bajle.

Gjatë emisionit "Top Shoë" ajo reagoi për herë të parë duke deklaruar se ajo paragjykohet në lidhjen me veshjen.

"Pse më paragjykojnë duke më thënë: 'Deputetja që vishet seksi, që provokon…'", deklaroi ajo.

"Ketu eshte vec perceptimi i medias, ketu ka qene pamje e medias, ata jane me larg, ne ballkon dhe gjithmone bejne lajme kur nuk ka dicka interesante brenda parlamentit, aty ka qene vetem 5 minuta seance.

Une vishem ndoshta pak me liberale se te tjeret brenda Parlamentit por une vishem si e ndiej. Varet si e definon provokuesen. Edhe ne Kosove kemi kod dhe e respektoj, por une jam me simpatike per median dhe jam gjithmone ne media dhe ata bejne lajm.

Une punoj nje pune shume serioze dhe jam shume e sukseshme. Per mua, une vesh ate qe ndiej mire se nese je e bukur mund te jesh edhe produktiv edhe pozitiv edhe mund te besh me shume pune gjate dites. Veshja eshte menyra e jetes.

Une jam lind me rrobaqepes dhe per mua s’mund ta ndryshoj veten se jam deputete, thjesht bej nje balanc per cka kam nevoje ne stilin tim te veshjes". /albeu.com/


Shtuar më 11/01/2018, ora 09:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori