"Nëse të kruhet hunda, prek prapanicën", Dua i tregon të huajve zakonet shqiptare
Dua Lipa ka qenë e ftuar në një intervistë në "Jimmy Kimmel Live", ku ka treguar se familja e saj është tipike shqiptare dhe supersticiozë.

“Fakti që jam shqiptare ka bërë që njerëzit të mendojnë se jam shumë supersticioze, sepse populli ynë është i tillë. Në familjen time besohen supersticione të tilla si: Mos i derdh plehrat natën, mos laj rrobat ditë të premte, nësekruhet hunda do bëhesh me nerva dhe duhet të prekësh prapanicën tre herë që mos të ndodhë. Nësekruhet dora e majtë do marrësh para, nësekruhet dora e djathtë do humbasësh para, janë qesharake”, tha këngëtarja.

Por Duas i duket e veçantë një prej tyre: “Që mos të të zëjë syri i keq kur shkon në një event me rëndësi duhet t’i veshësh të brendshmet mbrapsht”.

“Më duket se jam edhe unë shqiptar sepse jam shumë supersticioz”, i tha Jimmy Kimmel Duas.

Shtuar më 20/01/2021, ora 11:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori