Në fillim pa një dritë të fortë në qiell, pastaj zbuloi të vërtetën (VIDEO)
View this post on Instagram

#Meteorite sui cieli della Sardegna

A post shared by Giovanni Lopes (@didatticadigitale) on

Një shofer ka mundur që të filmojë me kamerën e makinës së tij rënien e një meteori në ishullin italian të Sardenjës.

Pamjet janë të mrekullueshme edhe pse në fillim shoferi tregon se u tremb nga ajo që u përball, raporton Albeu.com.

Bëhet fjalë për rënien e një meteori, i cili fillon të digjet pasi bie në kontakt me atmosferën e tokës duke mos u kthyer në rrezik për banorët.

Ka raste kur këta meteorë janë të mëdhenj duke mos u djegur plotësisht dhe shkaktojnë dëme, por këto situata janë tepër të rralla. /albeu.com/
Shtuar më 17/08/2019, ora 11:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori