Ndodh në Spanjë, mashkulli vishet si djall dhe kapërcen foshnjat e shtrira (VIDEO)
Në Spanjë ka rituale të ndryshme, në të cilat njerëzit kanë besim dhe bëjnë gjithçka për to.

Një prej tyre është ky ritual që zhvillohet nga viti 1920 e që mbledh mijëra qytetarë, transmeton Indeksonline.

Bëhet fjalë për një burrë që vishet si djalli dhe me një kostum interesant i kapërcen foshnjat e shtrira në tokë.

Përmes këtij gjesti, ata besojnë se largohet nga fëmijët djalli. /
Shtuar më 27/06/2019, ora 11:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori