Ndiqni LIVE ceremoninë madhështore në sheshin e Prishtinës (VIDEO)
Ka filluar ceremonia e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë.

Kjo ceremoni po mbahet në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë dhe po marrin pjesë edhe ish presidenti amerikan Bill Clinton, ish-sekretarja amerikane e shtetit Madeline Albright, ish-komandanti i NATO-s gjenerali Wesley Clark si dhe të tjera personalitete nga vendi dhe bota.

Shtuar më 12/06/2019, ora 11:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori